DATÇA’DA SANAT COŞKUSU

Datça’nın yüzyıllara dayanan tarihi varlıklarını ve güzelliklerini gözler önüne seren, 13 fotoğrafçının gözünden Datça’nın zenginliklerinin anlatıldığı, bu muhteşem doğanın ve eserlerin kaybolamaması adına hareket eden birçok ismin de desteklediği ‘Burgaz: Denizle Kara Arasında Bir Ada’ isimli fotoğraf sergisi, yoğun katılımla Datça-Liman Sanat Galerisi’nde açıldı. Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın organize ettiği, editörlüğünü Umut Kaçar’ın yaptığı, sunum […]

 DATÇA’DA SANAT COŞKUSU

11.10.2023 - 17:41

Güncelleme : 11.10.2023 - 17:41

Datça’nın yüzyıllara dayanan tarihi varlıklarını ve güzelliklerini gözler önüne seren, 13 fotoğrafçının gözünden Datça’nın zenginliklerinin anlatıldığı, bu muhteşem doğanın ve eserlerin kaybolamaması adına hareket eden birçok ismin de desteklediği ‘Burgaz: Denizle Kara Arasında Bir Ada’ isimli fotoğraf sergisi, yoğun katılımla Datça-Liman Sanat Galerisi’nde açıldı.

Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın organize ettiği, editörlüğünü Umut Kaçar’ın yaptığı, sunum yazısını da Özgür Mutlu’nun kaleme aldığı ‘Burgaz: Denizle Kara Arasında Bir Ada’ konulu fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

Liman Sanat Galerisi’nde Datça’da yaşayan 14 fotoğraf sanatçısının eserlerinin yer aldığı serginin açılışına onlarca sanatsever katıldı.

Müzisyen İlker Görgülü’nün kemanıyla renklendirdiği sergiden sonra, ünlü Diş Dr. Ayfer Gençer moderatörlüğünde, arkeolog Prof. Dr. Numan Tuna ile Prof. Dr. Ertekin Mustafa Doksanaltı, Burgaz’ın tarihi ve kazı çalışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DOĞA İÇİN TEDBİRLER KONUŞULDU

Konferans öncesi bir konuşma yapan ünlü Diş Dr. ve Fotoğraf sanatçısı Ayfer Gençer,” Aylardan beri her biri dalında uzman sanatçı arkadaşlarımızla önemli fotoğraflar çektik. Datça, Burgaz’da ve civarında yüzlerce fotoğraf çektik. Amacımız Datça, sevdamız Datça olunca sadece sergi olmasın istedik. Konuyla ilgili ülkemizin en önemli iki bilim adamı Prof. Dr. Numan Tuna ve Prof. Dr. Ertekin Doksanaltı hocalarımız ile birlikte çalıştık. Onların bilgi ve birikimlerini halkla paylaşmak ve alınması gereken tedbirleri masaya yatırdık istedik” diye konuştu.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde 16 Ekim’e kadar her gün 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek sergide, Datça Kültür Sanat Dayanışması fotoğraf sanatçıları Ahmet Asatekin, Aydan Büyükbay, Ayfer Gençer, Birgül Abuşka, Ceylan Eşit, Feyyaz Soyuer, Gamze Güzen, Gülden Hamurcu, Hatice Toker, Hüseyin Ünal, İlhan Bıçakçı, Nesrin Aygün, Püren Türker ve Zeliha Özgün’e ait eserler görülebilecek.

Haber:Haluk Özçelik

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın