KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş,  Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ)’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balkanlar’da ve ulus genelinde yapılacak folklorik ve kültürel faaliyetlerine sonsuz desteğe hazırız dedi. Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği kısa adıyla BAL-GÖÇ, Türkiye’de Balkanlar’dan göç eden ve Balkanlar’da yaşamlarını sürdüren soydaşların kültürlerini yaşatmak, aralarındaki […]

 KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ

27.10.2023 - 15:58

Güncelleme : 27.10.2023 - 15:58

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş,  Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ)’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balkanlar’da ve ulus genelinde yapılacak folklorik ve kültürel faaliyetlerine

sonsuz desteğe hazırız dedi.

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği kısa adıyla BAL-GÖÇ, Türkiye’de Balkanlar’dan göç eden ve Balkanlar’da yaşamlarını sürdüren soydaşların kültürlerini yaşatmak, aralarındaki sosyo-ekonomik dayanışma ve gelişmeyi sağlamak, Balkan ülkeleri ile iyi ilişkilerin geliştirilmesi, dostluk ve kardeşliğin güçlenmesi, bölge ve dünya barışının sağlanması için çalışmak, soydaşların yasalar ve uluslararası anlaşmalarla elde edilmiş haklarını korumak ve bu hakları geliştirmek için çalışmak amacıyla kurulan dernektir.

Balkan göçmenleri eğitimli, kültürlü ve çalışkan insanlardır.

Güzel şehrimiz Bursa’ya sosyo-ekonomik ve kültürel konularda çok katkıları olmuştur.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Afyon Belediyesi’nin  katkılarıyla, Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamalarına katılmak üzere giden BAL-GÖÇ Genel Merkez Halk Dansları Topluluğu ile BAL-GÖÇ Genel Merkez ve Bandırma Şubesi  Türk Halk Müziği Korosu, Afyon’da  gönül ve kültür köprüsü kurdu.

Halk dansları ekibinin hocaları Furkan Ünal ile Emre Selamet ve koronun şefi olan, etkinlikte de ayrıca sahne alan BAL-GÖÇ Genel Başkan Yardımcısı Elvan Demir’i, folklor ekibi  ve koroda yer alan tüm arkadaşları tebrik ederim.

Kültür elçilerimizi candan kutluyorum.

Bu konuda BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan ile yönetimine ve Büyükşehir  Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a katkılarından  dolayı teşekkür ederiz.

Hayrettin Bulut

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın