Kamberoğlu, Egolarını Yenemediler..!

Esenyurt ve Kıraç’ın saygın siyasetçi iş adamlarından Oruç Kamberoğlu ile 2024 yerel seçim sürecine dair çok özel bir röportaj yaptık. İstanbul Kars, Ardahan, Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesi ve Kamberoğlu İnşaat yönetim kurulu başkanı Oruç Kamberoğlu, Neden CHP adayı Ahmet Özer ve İBB Adayı Ekrem İmamoğlu‘nu desteklediğini Gazeteci Nezir Karayün’e anlattı. Kamberoğlu, […]

 Kamberoğlu, Egolarını Yenemediler..!

19.04.2024 - 17:12

Güncelleme : 19.04.2024 - 17:12

Esenyurt ve Kıraç’ın saygın siyasetçi iş adamlarından Oruç Kamberoğlu ile 2024 yerel seçim sürecine dair çok özel bir röportaj yaptık.

İstanbul Kars, Ardahan, Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesi ve Kamberoğlu İnşaat yönetim kurulu başkanı Oruç Kamberoğlu, Neden CHP adayı Ahmet Özer ve İBB Adayı Ekrem İmamoğlu‘nu desteklediğini Gazeteci Nezir Karayün’e anlattı. Kamberoğlu, ben uzun yıllar Ak Parti saflarında ve öncesinde sağ partilerde hizmet etmiş birisiyim. CHP’yi sığınacak bir liman olarak gördüm ve destekledim dedi.

“KÖTÜ GİDİŞATA DUR DEMEK GEREKİYORDU!”

Kamberoğlu, ben CHP’li ve solcu değilim. Sağ görüşlü bir insanım. Yıllarca Demirel ve Özal ile çalıştım sağ partilerde emek verdim, AK Parti’nin Kıraç kurucuları arasında yer aldım. AK Parti’nin birçok kademelerinde ve SKM’sin de görev yaptım. 2024 yerel seçim sürecinde bizleri yok saydılar. Tabanın sesine kulak vermediler. Bize başka alternatif bırakmadılar bizi CHP adayı Prof. Dr. Ahmet Özer’e destek verme zorunda bıraktılar. Nasıl olsa bunlar bizdendir, bize mahkûmdur gözüyle baktılar. Kötü ekonomi ve emeklinin feryadı bizi vicdanen rahatsız etti. Partiler amaç değil araçtır. Bu nedenle CHP adayları İBB’de Ekrem İmamoğlu’na Esenyur’ta ise Prof. Dr. Ahmet Özer’e destek vermek zorunda bıraktılar.

“KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK VERDİK”

Kamberoğlu, 40 yıl boyunca CHP’ye muhalefet yapmış birisi olarak, CHP’yi sığınacak bir liman olarak gördük. İyi ki CHP varmış, bu kötü gidişata dur demek için, bizimde içinde bulunduğumuz Ak Parti teşkilatlarının kibrinden, emeğe saygılı ve değer vermediklerinden ve milleti esas almadıklarından dolayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ekrem İmamoğlu’na Esenyurt’ta kayıtsız şartsız Prof. Dr. Ahmet Özer’i destekleme karar aldık ve kazandık.

 “CHP HEPİMİZİN PARTİSİ”

Kamberoğlu, CHP Atatürk’ün partisidir, kimsenin partisi değildir. Ben reis sevdalısıyım. Ben hiçbir zaman AK Partili olmadım. Reisçiyim ve Reis benim evimde yemek yemiş. Şahsen beni tanır, bilir ama bu kötü gidişata da dur demek gerekiyordu özellikle Esenyurt teşkilatı vatandaşın feryadına kulak vermedi. Bizim için esas olan bayrağımız, milletimiz, vatanımız vaz geçemediğimiz tek ilkelerimizdir. Sonuna kadar Ahmet Hoca’nın arkasındayız. Yanındayız. Kayıtsız şartsız yanında da duracağız. Benim belediyeden hiçbir mevki, makam, beklentim yok Olamaz da. Belediyeyle hiçbir iş de yapmıyorum, yapmayacağımda Sadece Ahmet Özer’i sevdiğim, değer verdiğim için destekledim.

“KIRMIZIÇİZGİMİZ VATAN, MİLET VE BAYRAKTIR”

Süreçte Ak Parti ilçe teşkilatı ve belediye başkan adayı Hamit öncü ile görüşmeler yaptık. Bizi dikkate almadılar Esenyurt’ta bir Kars, Ardahan ve Iğdır gerçeği olduğunu idrak edemediler. Egolarını yenip Esenyurt’u kazanmak için çalışmayarak, bizleri çantada keklik gördüler. Bizde kendisine güvendiğimiz ve projelerine inandığımız için CHP adayı Prof. Dr. Ahmet Özeri destekleme kararı aldık. Ancak bizim kırmızıçizgimiz Vatan, Milet ve Bayraktır. Ona kim karşı olursa onunda karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Haber: Nezir KARAYÜN

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın