DUYGU HOCADAN BAŞARI HİKAYESİ

Duygu Hoca kimdir? “Aslen Yozgatlıyım, Bandırma’da 22 yıldan beri yaşamaktayım 40 yaşındayım 2 kızım ve bana destek olan iyi bir eşe sahibim. Sevgili Hanımlar niyetim Bandırma ve çevresindeki bütün hanımları medeni ihtiyaç olan araç kullanmayı öğretmeye, niyetim güzel dualarınızı bekliyorum. Size hayatımdan kesitler anlatmak istiyorum.Hayatim boyunca hiç çalışmadım Sadece memur olmayı hayal ettim ve çok […]

 DUYGU HOCADAN BAŞARI HİKAYESİ

22.04.2024 - 16:51

Güncelleme : 22.04.2024 - 16:51

Duygu Hoca kimdir?

“Aslen Yozgatlıyım, Bandırma’da 22 yıldan beri yaşamaktayım 40 yaşındayım 2 kızım ve bana destek olan iyi bir eşe sahibim. Sevgili Hanımlar niyetim Bandırma ve çevresindeki bütün hanımları medeni ihtiyaç olan araç kullanmayı öğretmeye, niyetim güzel dualarınızı bekliyorum.


Size hayatımdan kesitler anlatmak istiyorum.Hayatim boyunca hiç çalışmadım Sadece memur olmayı hayal ettim ve çok çabaladım hani derler ya ucundan döndüm. Evet bu durumu birebir yaşadım , sonrasında dedim ki demek ki çalışmak senin nasibinde yok Duygu en iyisi evde çocuklarınla , eşinle ilgilen kendini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmalısın dedim. Evet Halk eğitim kurslarına katılarak kendimi hep geliştirdim bir çok belgeye sahip oldum. Sonrasında 35 yaşına geldiğimde biliyorsunuz herkesi etkileyen ” Pandemi, Covit” bizim evimizi de çok etkiledi. Bana calışma evde otur diyen Eşim bi gün beni karşısına alarak Duygu bana destek olmalısın çalışman gerekiyor deyince o kadar şaşırdım ki !

Nasıl olacak ben çalışma hayatını bilmiyorum bi mesleğim yok ne iş yapabilirim yaş olmuş 35 , gençler bile iş bulamazken ben ne yapabilirim derdine düştüm.. Fakat halk eğitim kurslarında hobi olarak aldığım belgeler o kadar işime yaradı ki onların sayesinde Ufak ufak çalışma hayatına atıldım…Ama o kadar zorlandım ki o günler gitsin bir daha gelmesin 😔 İnsanların acımasız olduğunu ( iyi insanlara da denk geldim fakat kötüler daha fazlaydı) ve saygının olmadığını birebir gördüm. insanlardaki BEN duygusunu yaşadım. Şunu öğrendim normal hayatta etrafındaki insanları seçerken, çalışma hayatında böyle olmuyormuş… Çalışmaya çalışıyor fakat bir türlü ya işleri kendime yakıştıramıyor, yada saçma sapan sebeplerden dolayı çalışma hayatında zorlanıyordum..

Bir gün Google da gezerken Kariyer nete girdim, orada gezerken Usta öğretici diye bir meslek gözüme ilişti, araştırma yaptım ve dedim ki DUYGU tamam bu iş tam senlik ☺️ Neler gerekiyorsa yoğun araştırma yaparak, maddi ve manevi boyutta zorlanarak belgelerimi aldım, Zorlandım ama vazgeçmedim…Kendimi çok geliştirdim Evet umutsuzluğa kapıldığım dönem oldu fakat yılmadım , disiplinli, doğru program ve prensipli çalışmalar sergileyerek

İYİ İNSANLARA DENK GELDİM VE YOLLARIM ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜ…

2022’de “Bandırmadireksiyonhocasi” diye sayfa açtım ve 2 yıldır işimi yapıyorum.. Şunu yazmak istiyorum Bakın Zorluğu gördüm fakat üstüne gittim, umutsuzluğu cağırmadım. Rabbimden hep hayırlısını istedim.Kadın özel yaratılmış bir varlık isterse neler başardığını gördüm, Hanımlar, Arkadaşlar hayallerinizin peşinden koşun ve Rabbimin hazinesi çok isteyin… İstediğiniz ne varsa Rabb’im size hayırlı olanı nasip ediyor inşallah 🙏 yazımı bitirmeden önce size 40 yaş ayetini paylaşmak istiyorum;


Nihayet ( İnsan) güçlü çağına erip 40 yaşına varınca: ” Ya Rabbi dedi, beni bana ve anama, babama verdiğin ni ‘mete şükretmeğe , razı olacağın yararlı işler yapmaya sevk eyle ,Benim için zürriyetim için de de salahı devam ettir ( benden gelecek olan olanları da iyi insanlar yap)

40 yaşımın hikmetini yaşıyor ve kıymetini biliyorum.Sizde kendinizi keşfedin.Hic bir şey için geç değil… Yollarınız İyi insanlara ve doğru yola sevk olsun inşallah, Allah’a emanetsiniz.. Hakkınızı da helal ediniz zamanınızı aldım.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın